Австрія

Австрия - одна з найбільш гостинних і привітних країн Європи. Це єдина європейська країна, де повністю дотримується екологічна дисципліна. Неймовірна чистота відразу привертає увагу, тут все натерте до блиску і виблискує.

Австрія по праву вважається однією зі столиць класичної музики. Тут народилися і творили такі великі композитори, як Моцарт, Шуберт і Штраус. На весь світ знаменита Віденська Опера і Філармонійний Оркестр, а також численні музичні фестивалі і конкурси, що проводяться в Австрії.
Крім унікальних архітектурних памʼяток Австрія славиться своїми гірськолижними курортами. Лижі - національний австрійський спорт. Найвідоміші курорти - Санкт-Антон, Цель-Амзее і вся область Тіролю. В Австірії є навіть льодові траси для літнього катання. Особливо красива Австрія взимку, напередодні католицького Різдва, коли вулиці міст прикрашені.

СТОЛИЦЯ
Відень

МОВА
Офіційна мова - німецька. У великих містах і курортних центрах, в готелях не важко буде знайти людину, що говорить по-англійськи, проте бажано знати хоча б декілька німецьких фраз. Всі оголошення в потягах і автобусах робляться тільки німецькою.

ВАЛЮТА
Грошова одиниця країни - Євро. Обмін грошей проводиться в банках, обмінних пунктах, поштових відділеннях, готелях, на вокзалах та в аеропортах. При обміні в готелі, аеропорту або на вокзалі стягується комісійний збір. Банки відкриті по буднях з 8:00 до 15:00 (у четвер - з 8:00 до 17:30), з перервою з 12:30 до13:30.

ГЕОГРАФІЯ
Країна розташована в гірських районах Центральної Європи. Межує з Німеччиною, Чехією, Угорщиною, Словаччиною, Італією, Словенією, Ліхтенштейном і Швейцаріє. Площа країни - 83.8 тис. кв. км. Приблизно 70% площі займають Альпи - їх східна частина. Східні Альпи ширше і нижче Швейцарських і більш доступні. Тут більше альпійських лугів й лісів. Найвища точка Австрії - двоголова вершина Гросглокнер ("великий дзвонар"), що досягає 3997 м. У країні досить багато гірських озер. На заході Австрії належить частина великого і глибокого Боденського озера, а на сході - велика частина великого мілководного озера Нейзидлер.

КЛІМАТ
Клімат в Австрії помірний, середньоконтинентальний. Температура і кількість опадів варіюється в різних регіонах країни в залежності від висоти регіону над рівнем моря і його герграфічного положення. До подорожі в гори необхідно отримати інформацію про погоду, висоті снігового покриття і ймовірність сходження снігових лавин, а також прислухатися до порад і застережень місцевих жителів. На екскурсіях у високогірні райони необхідно мати одяг, що захистить Вас від вітру і морозу, а також деякий запас їжі на випадок виникнення надзвичайних ситуацій. Зимовий сезон в Австрії починається на початку грудня, і закінчується в кінці березня, а у високогірних районах - наприкінці травня.

НАСЕЛЕННЯ
Населення країни складає більше 8 млн. чоловік. 98% населення - австрійці.

РЕЛІГІЯ
78% населення - католики, 5% - протестанти.

ПОЛІТИЧНИЙ УСТРІЙ
Форма правління в Австрії - парламентська республіка. Голова держави - президент, що обирається на 6 років. Голова уряду - канцлер. Вищий орган законодавчої влади - двопалатний парламент. Австрія є союзною державою, обʼєднує девʼять самостійних земель. Відень, що займає територію 415 кв. км, є не тільки столицею австрійської держави, але й стати самостійною федеральною землею.

АДМІНІСТРАТИВНИЙ РОЗПОДІЛ
Країна ділиться на 9 федеральних земель.

МИТНІ ПРАВИЛА
Кількість предметів, що ввозяться, і речей зазвичай не обмежується. Дозволена кількість визначається тривалістю і метою подорожі. Громодяни іноземних держав, які досягли 17 років, можуть ввезти з собою для свого особистого споживання або як подарунки, наступне: 200 штук сигарет або 50 сигар, манільських або тонких сигар або 250 г тютюну (або будь-яке їхнє поєднання, загальна вага якого не повинна перевищувати 250 г), 2 л вина або фруктової наливки, або настойки з вмістом в них етилового спирту не більше 22%, або будь-яке їх поєднання, але на більше 2 л, а також 1 літр спиртного, зміст етилового спирту в якому не перевищує 22%. Ввезення національної та іноземної валюти не обмежене.

ЧАС
Різниця з київським - один час.

ТЕЛЕФОННИЙ ЗВʼЯЗОК
Всі телефони в Австрії включені в автоманичний телефонний звʼязок, що встановлюється прямим набором, як з населеними пунктами Австрії, так і з усіма європейськими країнами. Міжміські дзвінки всередині Австрії та міжнародні телефонні дзвінки в майже 40 країн світу дешевеше на 33% в будні дні з 18:00 до 8:00, в вихідні та у святкові дні. З телефонів-автоматів, що працюють від монети або від телефонної кредитної картки, можна, як правило, прямим набором телефонувати як по Автрії, так і за кордон. При наборі телефонного номера в Австрії перед кодом міста слід набрати 0, але при наборі телефонного номера з України перед кодом міста 0 ніколи не набирається.

ТРАНСПОРТ
Їздити по країні можна автобусом або залізницею. Міський транспорт - це автобуси, трамваї, метро ("U-Bahn") у Відні, швидкісна залізниця ("S-Bahn"). Квиток для проїзду діє протягом 1 години (поїздка в один кінець). Квиток, куплений безпосередньо в автобусі (трамваї), трохи дорожче, ніж в касах і газетних кіосках. Є кілька видів квитків - на 1 день, 3 дні, тиждень, місяць. Разові квитки компостуюсться. Можна замовити по телефону таксі. Для оренди автоміліля вам знадобляться міжнародні права і кредитна картка. За проїзд по автострадах і швидкісним шосе стягується податок (навіть у містах). Судноплавство по Дунаю триває з Пасхи до кінця жовтня.

КРАМНИЦІ
Крамниці зазвичай працюють з понеділка по пʼятницю з 9:00 до 18:00, в суботу з 9:00 до 13:00 (в першу суботу кожного місяця до 17:00). На вокзалах крамниці (продукти, квіти, тютюнові вироби, книги і т.д.) відкриті щодня з 7:00 до 22:30. Найелегантніші вулиці, на яких продаються предмети розкоші, знаходяться в золотому трикутнику між Хофбургом, оперою і собором св.Стефана і називаються Lohlmarkt, Graben и Karntner Strabe. Але приємні несподіванки підстерігають вас і на численних бічних вулочках, де притулилися невеликі і оригінальні бутики, галереї, антикварні крамнички і т.і. якщо ж вас цікавлять екзотичні речі, то слід відправитися на околиці міста. Улюбленим місцем для шопінгу є вулиці FavoritenstraЯе (між площами Sudtiroler і Reumannplatz), LandstraЯe і Meidlinger HauptstraЯe, а також Mariahilfer Strasse. Все під одним дахом і, крім того, повірняно дешево можна придбати в шопінг-центрі Shopping City Sud на півдненній околиці міста. Художні вироби та сувеніри можна придбати в Augarten-Porzellanmanufaktur, 1, Stick-im Eisenj-Platz. Horn, 1, Braunerstr. 7. Сама велика книжкова крамниця у Відні -  Morawa, 1, Wollzeile 11. Після недавньої реконструкції вона отримала зовсім інший вигляд, як зовні, так і всередині. У великому асортименті карти, плани і путівники.

ВИЗНАЧНІ МІСЦЯ
Як у всіх старовинних містах у 
Відні є своє Старе місто, що склалося навколо середньовічної фортеці. У Відні можна побачити численні памʼятки композиторам, що жили тут: Моцарту, Бетховену, Шуберту, Брамсу, Штраусу і ін. В австрійській столиці є безліч цікавих музеїв, таких як будинки-музеї Моцарта і Фрейда, музей історії мистецтв, техніки, фольклору та етнографії, природної історії, музей ХХ століття, Австрійська галерея. У Відні знаходиться найстаріший в світі зоопарк, заснований в 1752 році. Гордість Відня - красиві парки, різноманітні за своїм виглядом і призначенням. Серед них найбільш відомий парк Віденський Ліс, частково розташований в передгірʼях Східних Альп. 
Зальцбург - друге за величиною місто Австрії, столиця землі Зальцбург. Більшості людей воно відоме як батьківщина Моцарта. Геніальний композитор прожив в ньому 25 з 35 років життя. На березі річки Зальцах зберігся його будинок, де зараз розташований музей. З 1920 р. в місті проходять музичні фестивалі, які приваблюють любителів музики зі всієї Європи. 
Інсбрук - європейський центр альпінізму і гірськолижного спорту. Двічі тут проводилися зимові Олімпійські ігри (в 1964 і 1976 років). Тут туристам буде цікаво ознайомитися з замком Фюрстенбург, францисканським собором і колишнім імператорським палацом.

ПОШТА
Поштові відділення зазвичай відкриті з понеділка по пʼяннию з 8:00 до 12:00 і з 14:00 до 18:00 годин. (Видача грошей здійснюється до 17:00 годин). Головні поштамти і поштові відділення вокзалів у великих містах працюють цілодобово без вихідних днів, включаючи святкові дні. Грошові перекази на всіх поштах здійснюються за понеділка по пʼятницю до 17:00 годин. Поштові скриньки пофарбовані в жовтий обо помаранчовий кольори.

ЧАЙОВІ
У ресторанах чайові передбачаються в розмірі 10-15% від рахунку (якщо в рахунок не входить вартітсь обслуговування), в інших випадках - 5-10%. Послуши носіїв на вокзалах і в аеропорту оплачуються за фіксованими тарифами, носію в готелі дайте 10 центів за одне місце багажу.