Єгипет

Єгипет - держава розташована в Північній Африці і на Синайському півострові в Азії і тому являється країною двох материків. На північному сході межує з Ізраїлем, Сектором Газа. На півдні з Суданом. На заході з Лівією. На півночі територія омивається водами Середземного моря, на сході - Червоного моря. Обидва моря з'єднані за допомогою штучно спорудженого Суецького каналу.

СТОЛИЦЯ: Каїр.

НАСЕЛЕННЯ: перевищує 65 млн чол. і щорічно зростає на 1,3 млн. У Каїрі проживає 17 млн. чол. Арабізовані нащадки давніх єгиптян складають 90 % населення. До етнічних меншин відносяться нубійці, а також бедуїни та інші кочові племена. 80 % населення - це селяни (фелахи). Копти становлять близько 8-9 % населення Єгипту, тобто приблизно 6 млн чоловік. Назва "копти" - походить від "егопт", тобто єгиптянин. Копти вважають себе прямими, які не асимілюють з арабами, нащадками древніх єгиптян, що зберегли в своїй історії і культурі риси, що йдуть коренями в глибину століть, в світ фараонів і їх підданих.

ВАЛЮТА: Грошова одиниця Єгипту - єгипетський фунт (фунт = 100 піастрів). Гроші можна обміняти в будь-якому банку. Єгипетські гроші мають такі номінали: банкноти фунтів: 100, 50, 20, 10, 5, 1; банкноти піастрів: 50, 25; монети: 20, 10, 5.

МОВАДержавна мова - арабська. Широко поширені англійська, французька та берберська мови. Персонал готелів, крамниць і ресторанів говорить також німецькою та італійською мовами.

РЕЛІГІЯ: За офіційними даними, 90 % єгиптяни, мусульмани і менше 10 % копти, які сповідують християнство.

КЛИМАТЄгипет знаходиться в межах субтропічного (північна частина) і тропічного (велика частина) кліматичних поясів. В державі переважає тропічний пустельний клімат.

Єгипетське літо дуже спекотне, днем ​​стовпчик термометра може місцями наближатися до 50-градусної позначки в тіні, але вночі завжди набагато прохолодніше, добові перепади температур досить великі. Міжсезонні перепади температур не такі великі. На узбережжях добові і сезонні коливання дещо менше, ніж у глибині території. Зими в Єгипті більш прохолодні, температура вдень в січні зазвичай варіює в межах 20-25 ° C. Ночі холодні, температура в середньому становить - 10 ° C, а в пустелях можливі і слабкі заморозки (до -5 ° C).

ЧАСОВИЙ ПОЯС: Час в Єгипті відстає від України на 1 годину.

 

КУРОРТИ

Шарм ель Шейх

Курорт півострова Синай - Шарм-ель-Шейх - вважається одним з найбільш європеїзованих. Цей порізаний бухтами берег розташований на півдні півострова. Відмінна риса - більш високі ціни, ніж в Хургаді.
Бухти Наама-Бей, Шарм-ель-Майя, Рас-Умм-ель-Сід, Гаденз-Бей, Паша-Бей, Шаркс-Бей, Рас-Насрані і Набк формують одну з кращих курортних зон в Єгипті. Кожна бухта має свої особливості, але більша частина з них є природоохоронними зонами, а значить, не пристосовані для купання без спеціального взуття. Захід в воду в таких бухтах часто здійснюється по понтону. Море буває «мілким». Найбільш безвітряними вважаються бухти Шарм-ель-Майя і Наама-Бей. Бухта Набк, навпаки, відома своїми вітрами і хвилями. Зручний спуск по піску - в бухтах Шарм-ель-Майя і Наама-Бей.
Молодіжний курорт Дахаб знаходиться на півдні Акабскої затоки і в перекладі з арабської означає «золотий». Це рай для любителів віндсерфінгу, дайвінгу та інших видів водного спорту. Відмітна риса пляжів - коралове дно в морі і пісок з домішком каменів.

 

ХУРГАДА

Хургада - це найстаріший і найвідоміший курорт, що привертає величезну кількість відпочиваючих щороку. Зрозуміло, завдяки теплому морю і непоганим пляжам, більша частина з яких піщані. Пологий спуск до води, однорідний і дрібний пісок, відсутність коралового дна - головні характеристики майже всіх пляжів, за винятком територій при нових готелях.Кращий вибір для сімей з дітьми та людей у віці. Територіально місто розділене на кілька районів (Дахар, Саккала, Нова Хургада), в кожному з яких є готелі різного ступеня «зірковості», приватні та громадські пляжі, добре розвинена індустрія розваг, в тому числі і нічних. Хургада зручна для тих, хто планує відвідати відомі на весь світ пам'ятки Єгипту, Каїр з пірамідами Гізи, Олександрію, Луксор, так як це один з найближчих до названих.

 ВІЗА

Для громадян України, Казахстану, Росії відкривається по прильоту в аеропорту Єгипту.

Вартість : 25 доларів.

Термін дії туристичної візи - 30 днів з моменту вʼїзду.

По прильоту На Синайський півострів у туристів немає необхідності оформляти візу. У паспорт буде проставлено штамп SINAI ONLY, який дає право перебування тільки на території Синайського півострова до 14 днів (13 ночей у турі). У разі порушення правил візового режиму туристам необхідно сплатити штраф. Штраф становитиме 1053 єгипетських фунтів.

Наполегливо рекомендуємо туристам, які планують перебувати в Єгипті більше 14 днів, купувати візу по прильоту.

Термін дії паспорту повинен бути дійсний не менше 6 міс. з дати повернення.

Посольство Єгипту в Україні:

Адреса: м Київ, вул. Обсерваторна,19
Телефон: (8 044) 272-13-27
Факс: (8 044) 486-94-28
Робочі години: Пон. - пятн. з 9.00 - 12.00
E-mail: boustan@egypt-emb.kiev.ua

ПАМʼЯТКА ТУРИСТА

Для громадян України віза відкривається в аеропорту Єгипту. Для проходження паспортного контролю необхідно купити візу (вартість 25 доларів) і заповнити міграційну картку (видається на стійці приймаючої сторони). Термін дії візи - один місяць. Для відкриття єгипетської візи на кордоні необхідно надати:
- Закордонний паспорт або дитячий проїзний документ (термін дії паспорта не повинен бути менше 6х місяців з дня закінчення запланованого туру).
- Імміграційна картка (видає гід приймаючої компанії), яка заповнюється в аеропорту. Картка заповнюється англійською мовою.
- Туристичний ваучер (Якщо Ви плануєте знаходиться в готелі і не виїжджати за межі Синайського півострова (Курорт Шарм Ель Шейх), то по прильоту в Шарм на паспортному контролі говорите: "Only Sinai" (Онлі Синай) - і Вам поставлять Синайську візу, яка буде безкоштовною, по ній Вас не випустять за межі півострова, але для знаходження в готелі цього достатньо.

Посольство Арабської Республіки Єгипет в Ураїні

Адреса: м.Київ, вул. Обсерваторна, 19

Телефон: (+38 044) 272-13-27, 486-65-30 Факс: (+38 044) 486-94-28

Час роботи: понеділок - п'ятниця 10: 00-15: 00

Терміни оформлення візи до Єгипту: віза відкривається при в'їзді в країну.

Консульський збір на кордоні Єгипту для громадян України: 25 USD

 

МИТНИЦЯ 

Без митної декларації дозволяється ввозити на територію Єгипту предмети особистого користування. Туристи, яким виповнилося 20 років, можуть провозити безмитно спиртні напої - до 1 літра алкоголю і до 2 літрів пива, особи старше 15 років - до 200 сигарет або 50 сигар. Валюту в Єгипет можна ввозити без обмежень, проте суму понад 3000 доларів потрібно задекларувати. При в'їзді до Єгипту в декларації обов'язково потрібно вказати відеокамери, ювелірні вироби і електроні устаткування. Співробітник митниці записує серійний номер і модель відеокамери, з тим, щоб була можливість її перевірити при виїзді (на фотоапарати дане правило не поширюється). Якщо такого запису не буде, обладнання може бути конфісковано. Якщо відеокамера була втрачена (втрачена або вкрадена), про це необхідно обов'язково заявити в поліцію. Варто також зауважити, що якщо відвідувачі країни планують залишитися в ній на тривалий час, то за обладнання доведеться заплатити мито, яке повертається при виїзді з країни. Не можна ввозити на територію Єгипту зброю, лікарські засоби, що мають в складі наркотичні речовини, відео та друковані матеріали, що суперечать моральним нормам і нормам ісламу. Особливо варто сказати про наркотики - за ввезення навіть невеликої їх порції передбачено суворе покарання - смертна кара. Дозволяється вивозити з Єгипту товари на суму до 200 єгипетських фунтів. На вивезення валюти тут існують обмеження - максимум 5000 доларів на одну людину, а ось національну валюту з країни вивозити забороняється. Також під забороною предмети старовини, тварини і їх опудала, слонова кістка, корали і раковини (навіть якщо ви підібрали їх на березі), представники морської флори і фауни. Якщо щось купувалося в якості сувеніра, потрібно буде пред'явити чек. Порушника даних правил очікує великий штраф.

ПО ПРИБУТТІ В ЄГИПЕТ 

Після прибуття в Єгипет Вам необхідно надати на паспортному контролі Ваш діючий закордонний паспорт. Після проходження паспортного контролю, отримавши свій багаж, слідуйте до виходу.  В залі очікування аеропорту Вас зустрічатимуть представники приймаючої сторони, яка вказана в вашому ваучері.

ПО ПРИБУТТІ В ГОТЕЛЬ

Стандартний час заселення в готель - 14:00, розрахунковий час - 12:00. Точний час заселення для кожного готелю вказано у Вашому ваучері. При заселенні в готель Вам необхідно надати Ваш паспорт і заповнити реєстраційну картку. П'ятизіркові готелі при заселенні мають право запросити у гостей депозит для гарантії покриття додаткових витрат (міні-бар, послуги Спа-центру, харчування в ресторанах готелю і т.і.). Даний депозит може бути внесений готівкою або по кредитній карті, і повернений гостю при виїзді в разі його невикористання. Для зберігання цінностей користуйтеся сейфом. У деяких готелях ця послуга надається за додаткову плату. Послуги готелів, що не входять у вартість проживання (міні-бар, користування сейфом, послуги спа-центру тощо), оплачуються в день виїзду з готелю. Уточніть, будь ласка, при заїзді в своєму готелі набір платних і безкоштовних послуг.

ЕКСТРЕНА МЕДИЧНА ДОПОМОГА (СТРАХОВИЙ ПОЛІС)

При в'їзді до Єгипту кожен гість повинен мати при собі медичний страховий поліс. Умови та порядок надання медичної допомоги вказані у Вашому страховому полісі. При настанні страхового випадку необхідно терміново зв'язатися з представником страхової компанії по телефону, зазначеному в страховому полісі. Всі подальші дії повинні бути узгоджені з представником страхової компанії. Медикаменти рекомендуємо купувати тільки в аптеках. Аптеки працюють з 10:00 до 22:00. В кожному адміністративному районі повинна бути одна цілодобова.

ЧАСОВИЙ ПОЯС

В Єгипті східноєвропейський час (UTC + 02: 00) - відстає від українського часу на 1 годину. Перехід на літній час здійснюється в останній четвер квітня в 00:00. Перехід на зимовий час здійснюється в останній четвер вересня в 00:00.

ЧАСИ РОБОТИ КРАМНИЦЬ

Більшість крамниць працює - з 9:00 до 22:00, взимку - з 10:00. Багато з них працюють в другій половині дня в суботу, а в неділю не працюють зовсім. Заправки і бакалійні лавки працюють цілодобово. Базар Хан Ель-Халілі працює з 10:00 до 21:00, неділя - вихідний.

ТЕЛЕФОН

Щоб зателефонувати в Україну, потрібно набрати:
0038 (код України) + код міста + номер телефону. Мінімальна тривалість дзвінка з готелю - 3 хвилини (вартість складе 30 - 60 фунтів). У деяких готелях є прямий вихід на міжнародну лінію, проте, якщо абонент не відповідатиме більше 15 секунд, то рахунок все одно буде виставлений за 3 хвилини розмови. Тому краще дзвонити через телефонного оператора. Найдешевше дзвонити по телефонній карті з вуличного таксофону. Є карти на 20, 30 і 50 L.E. Картки на 20 L.E. вистачає на 2-3 хвилини розмови з Україною. Щоб зателефонувати з України в Хургаду, потрібно набрати: 8-10-20 (код Єгипту) + 65 (код Хургади) + номер.
Щоб зателефонувати з України в Шарм Ель Шейх, потрібно набрати: 8-10-20 (код Єгипту) + 69 (код шарм Ель Шейха) + номер.

ПОСОЛЬСТВО УКРАЇНИ В АРАБСЬКІЙ РЕСПУБЛІЦІ ЄГИПЕТ АДРЕСА:
Єгипет, м Каїр, Мааді, вул.83, д. №50 ТЕЛЕФОН: (8 10 202) 2378 68 71, 2378 68 72 Консульський відділ.
Гаряча лінія Посольства (в екстрених випадках): +201000039648

КУХНЯ

Серед основних складових єгипетського меню головне місце займають злаки (пшениця, кукурудза, рис, ячмінь та ін.), бобові (горох, сочевиця, самі боби), овочі (цибуля, часник, зелень), фрукти, молоко і молочні продукти.

М'ясо єгиптяни їдять досить рідко. Зазвичай це 2-3 рази на місяць в, так звані, базарні дні і у свята.
Риба теж досить рідкісна страва у єгиптян середнього достатку. Хоча виловлюють її багато, коштує вона чимало.
Як всі східні люди, єгиптяни снідають до сходу сонця, а вечеряють з заходом. Обід в Єгипті практично не практикується. Замість обіду є невеликий перекус.
Давайте пройдемося по найпоширенішим страв Єгипту. Отже, кюфта - це загальна назва всього, що смажать на решітці на відкритому вогні. Сюди входять різноманітні котлети, кебаби, шашлики.
Чорба - являє собою сочевичну юшку добре заправлену лимонним соком. Ця юшка фігурує ще в біблії, коли Ісав продав Якову своє первородство.
Шаверма - найпоширеніший фаст-фуд Єгипту. Трохи відрізняється від нашої шаурми тим, що замість тонкого вірменського лаваша, єгиптяни використовують товстий корж, схожий на піту. Всередину кладуть тоненько нарізані добре обсмажені шматочки м'яса, добре здоблені приправами, зелень і соус.
Балади - це свого роду наші млинці. Адже це споконвічно східне блюдо. Класичні балади роблять з дріжджового тіста. Вони можуть бути як солодкими, так і посипані приправами.
Головна з національних єгипетських страв - це тахіна. Вона являє собою пюре з протертого кунжуту в оливковому або будь-якому іншому рослинному маслі. У складі тахіни також обов'язково присутній білий тмин. Тахіна подається в самому початку трапези. У неї всі макають коржі. Після подають салат, а потім основні страви. З бобів єгиптяни роблять страви під назвою Фул медамес. До нього подається Тарб- набитий м'ясом баранячий шлунок. До м'яса в Єгипті особливе ставлення. На відміну від Європи і Америки, єгиптяни ніколи не їдять напівсире м'ясо. Баранина по-єгипетськи - це лопатка, добре обсмажена а потім тушкована в томатному соусі.
Залишається лише сказати, що найпоширенішим напоєм Єгипту є всім відомий чай - каркаде, який готують з червоних пелюсток гібіскуса.

ПОКУПКИ І СУВЕНІРИ

При покупці чого-небудь в Єгипті обов'язково торгуйтеся, араби це люблять, і можуть скинути ціну в половину, а то й більше! З покупками в Єгипті треба бути уважними і ретельно їх переглядати. Сувенірів в цій країні більш ніж достатньо, наприклад: жук скарабей, статуетки кішок різних форм і розмірів, так само поширений тютюн, чай каркаде або ж жовтий чай, папірус і багато іншого.