Португалія

Про країну

Загальні відомості

Португальська Республіка, держава на заході Піренейського півострова. Столиця - місто Лісабон. Площа разом з островами 92,3 тис. кв. км. Релігія - католицизм. Валюта - євро. Державна мова - португальська.

Географічне положення, природа

Португалія розташована в західній частині Європейського континенту. З півдня її омиває Гібралтарська протока, на заході знаходиться Атлантичний океан, а з півночі і сходу Португалія межує з Іспанією. У Португалії три основні популярні курортні зони. Узбережжя Алагарве, що простягнулося на кілька десятків кілометрів на півдні країни, починаючи від кордону з Іспанією. Курорти приміської зони Лісабона, розташовані в районі містечка Ешторіл. Острів Мадейра, розташований в Атлантичному океані на північ від екватора в півтора годинах польоту від Лісабона. Для вибору місця відпочинку, потрібно враховувати, чому Ви віддаєте перевагу. Спокійний відпочинок на березі океану - Алагарве, відпочинок та екскурсійна програма - Лісабон і Ешторіл або тропічна екзотика - о. Мадейра.
Сяюча блакить океану вдало гармонує з білими піщаними пляжами, пурпуровими виноградниками, неозорими полями пшениці і маку.

Столиця, найбільші міста

Найбільше і найважливіше місто Португалії - Лісабон (2,1 млн. жителів з передмістями, 1996). Це столиця і головний порт країни, промисловий центр, вузол автомобільних і залізних доріг, а також повітряного сполучення. Нафтохімічні заводи, судноверфі і підприємства багатьох інших галузей утворюють потужний промисловий комплекс, що охоплює передмістя, такі, як Амадора (140 тис. чоловік в 1991), Баррейру (59,5 тис.) і Алмада (22,6 тис.). Порту - головне місто Півночі - другий за людності в країні (302,5 тис. В 1991, в усій агломерації ок. 1,2 млн. чоловік). Порту, розташований на правому березі Дору, колишня столиця Португалії і великий порт країни, славиться своїм портвейном. На протилежному березі Дору знаходиться місто Вила-Нова-ді-Гая (31,5 тис. жителів в 1991), де зосереджено багато складів винних фірм. На північ від Порту знаходиться його передмістя, Матозіньюш (29,8 тис.), Центр промислу і консервування сардин. Головне місто центральної Португалії Коїмбра (118,9 тис.) Відомий своїм університетом, заснованим в 1290. Це також торговий і транспортний центр. Брага (102,7 тис.) - резиденція римсько-католицького примаса Португалії, тут є невеликі заводи і кустарні майстерні. Сетубал (85,3 тис.) - центр рибопереробної промисловості, переробки фруктів і складання автомобілів.

Клімат

Морський, помірний, без значних перепадів температур. Зима не сувора, а влітку помірно жарко.

Населення

Населення

10,6 млн. чоловік. Населення Португалії мононаціональне - 99% складають португальці.

Мова

Офіційна мова - португальська, також часто зустрічається іспанська та англійська.

Релігія

Португалія по своїй історії і традиціям є римсько-католицькою країною; майже 94% її жителів сповідують католицизм. Менше 1% жителів - протестанти. У Лісабоні і Порту є іудейські громади (200 тис. чоловік). Близько 5% жителів країни визнають себе атеїстами.

Кухня

Мистецтво португальської кухні переходить з покоління в покоління як частина історії свого народу. Традиційна кухня: риба, креветки, молюски, гострі м'ясні страви - все це Ви можете спробувати під час подорожі. Солодкі страви користуються великим попитом в Європі; вони, як правило, приготовлені з яєць, апельсинів, мигдалю і обсмажених фруктів.

Корисна інформація

Святкові і вихідні дні

1 січня, Страсна п'ятниця, 25 квітня, 1 травня, свято Тіла Господня, 10 червня, 15 серпня, 5 жовтня, 1 листопада, 1, 8 і 25 грудня, день св. Антонія (тільки в Лісабоні) - 13 червня.

Транспорт

Найважливіші авіалінії в Португалії пов'язують Лісабон з Порту і Фару (Мадейра). Португалію можна об'їхати на особистому або взятому на прокат автомобілі. Бензин дорогий (близько 1 $ за літр). Поїздки на таксі порівняно недорогі. Ж / д: сучасні експреси курсують між Лісабоном і Порту, швидкі поїзди - між Лісабоном і Алгарве. На інших залізничних лініях ходять тільки місцеві поїзди. Автобус: наявність розгалуженої мережі автобусних ліній пов'язує більшість районів країни. На основних автомагістралях курсують швидкісні автобуси.

Оренда автомобіля: взяти на прокат автомобіль в Португалії досить просто. Водій взятого на прокат автомобіля повинен бути не молодше 21 року (в деяких компаніях - не молодше 23 років) і мати водійський стаж від 1 року. Автомобіль надається як правило по пред'явленню кредитної картки. Можливе отримання автомобіля при внесенні заставної суми.

Час

Відстає від київського на 2 години.

Гроші

Євро.

Митний контроль
Дозволяється безмитно провозити 2 л. вина, 1 л. міцних спиртних напоїв, 200 сигарет або 50 сигар.

Консульства і Посольства

Посольство України в Португальській Республіці: Avenida das Descobertas, 18 1400-092 Lisboa, Portugal Republic

Тел.: +351 213-01-00-43 факс.: + 351 213-01-00-59

Додаткова інформація

Гостинність - одна з характерних рис португальців. "Дух гостинності" поєднується з надзвичайною скромністю, до якої слід ставитися з повагою. Люди тут прагнуть до нового і в той же час ностальгічно пов'язані з минулим, незмінно чесні, терпимі і горді своєю історією.