Туніська Республіка - це кілометри фантастичних піщаних пляжів на узбережжі Середземного моря, неосяжні простори пустелі Сахари, розпеченій пекучим сонцем, ліси коркового дерева і оливкові плантації. Це пряний аромат жасмину, живописні міста і найкращі курорти Тунісу: Хаммамет, Сусс, Махдія і Монастір. Мільйони туристів їдуть в Туніс, залучаються можливостями різноманітного відпочинку. У Тунісі ви зможете позасмагати на білосніжних пляжах, насолодитися морськими прогулянками, пройти курс таласотерапії, відвідати унікальні екскурсії і весело розважитися!
РОЗТАШУВАННЯ: Туніс - найменша і найбільш східна з країн Магрибу, її площа - 163 610 кв. км. На півночі і сході омивається Середземним морем, на заході і південному заході межує з Алжиром, на південному сході - з Лівією. Найважливішим туристичним капіталом Тунісу є пляжі, що простягнулися вздовж усього його морського узбережжя довжиною 1300 км. На заході, на кордоні з Алжиром, розташовані гірські хребти Атласу. Кордон з Алжиром приблизно паралельна східній береговій лінії, і середня протяжність країни зі сходу на захід 241,3км. Добре зрошувані північні території поступово знижуються у напрямку до Сахари. У центрі розташований степовий регіон. На заході в степу вклинюється Джебель-Шамбі (найвища вершина країни, висотою 1544 метри). Ланцюг посушливих пагорбів від Метлауі до Макнассі є останнім бастіоном, що протистоїть пустелі.
СТОЛИЦЯ: Туніс.
ТЕРИТОРІЯ І НАСЕЛЕННЯ: Туніська Республіка (Аль-Джумхурія ат-Тунісія), держава в Півн. Африці. Омивається водами Середземного моря, площа 164,2 тис. кв.км. Населення 9,6 млн. чоловік, в основному тунісці (араби Тунісу). Так само проживають бербери, французи, італійці, німці.
ГРОШОВА ОДИНИЦЯ: туніський динар, він ділиться на 1000 міллімів. У ході монети гідністю в 5, 10, 20, 50 і 100 міллімів і монети гідністю в 0,5 і 1 динар, банкноти в 5, 10 і 20 динарів. Дуже рідко трапляються монети в 1 міллім. Купюри однакового номіналу можуть бути різного зразку і відрізнятися по розміру і кольору. Ввезення іноземної валюти не обмежене, національної - заборонено.
ДЕРЖАВНА МОВА: арабська, другою офіційною мовою Тунісу є французька, її знають майже всі жителі країни. У туристичній зоні легко можна домовитися англійською, німецькою, італійською мовами.
РЕЛІГІЯ: Більшість тунісців - мусульмани. На відміну від інших країн арабського світу, в Тунісі мирно уживаються іудейські громади, католики, протестанти.
КЛІМАТ: У кліматичному відношенні весь Туніс відноситься до категорії "теплих країн". На клімат Тунісу, так само як і на клімат інших країн Північної Африки, впливають Середземне море і пустеля Сахара. На півночі по-середземноморському тепло, на півдні по-Сахарські спекотно, а курорти, як північного, так і південного узбережжя, постійно продуваються морським бризом, що робить клімат м'яким, літнє сонце приємним, а зимову погоду підходящої для будь-яких занять на повітрі, крім купання.
Середні літні температури тут коливаються від +22 до +32 градусів, а середні зимові температури - від +5 до +12 градусів. Різниця між середніми температурами самого спекотного і самого холодного місяців не перевищує 15-20 градусів.
Клімат в Тунісі переважно субтропічний середземноморський, з жарким сухим літом і відносно прохолодною вологою зимою. У північній частині країни переважає сухий субтропічний клімат середземноморського типу, на півдні - жаркий клімат тропічних пустель і напівпустель. Безпосередній вплив моря на клімат найзначніше в північній частині країни. Літня спека на узбережжі пом'якшується морським бризом, тому суб'єктивно здається трохи прохолодніше, ніж є насправді. Північні вітри, зустрічаючи на своєму шляху гори, приносять сюди в осінньо-зимовий період вологу, яка випадає у вигляді дощів. Вплив моря позначається і в прибережній смузі на сході Тунісу, де прохолодні вітри послаблюють літню спеку.
У всіх регіонах найприємніші місяці - травень і червень. Липень і серпень найкраще підходить тим, хто хоче як слід засмагнути.
ЧАСОВИЙ ПОЯС: Час в Тунісі відстає від України на 2 години.